Plastmo Polska Sp.z o.o.

Prace budowlane powinny być wykonywane z najwyższą starannością, ponieważ błędy na pewno odbiją się na trwałości budynku. Być może popełnione niedociągnięcia nie są widoczne natychmiast, jednak prędzej czy później błędy zaczną zagrażać bezpieczeństwu oraz zmuszą do przeprowadzenia remontu.

Czytaj więcej: Najczęściej popełniane błędy podczas montażu rynien

Gromadzenie się deszczówki na powierzchni tarasu na pewno przyczyni się do powstawania nieestetycznych zacieków. Dodatkowo kontakt z wodą zmniejsza odporność konstrukcji tarasu. Chcąc tego uniknąć, należy zamontować odpowiedni system rynnowy również na tarasie. Dzięki temu deszczówka nie będzie spływać po ścianach budynku, co mogłoby spowodować zniszczenie tynku. 

Czytaj więcej: System rynnowy do tarasu

Niedrożność systemów rynnowych powoduje znaczący spadek ich efektywności. Może to również doprowadzić do zniszczenia całej konstrukcji. Aby system rynnowy ciągle pozostał sprawny, należy zorientować się, jakie są przyczyny niedrożności rynny i w porę zainterweniować – zanim problem ten się pogłębi.

Czytaj więcej: Niedrożny system rynnowy? Poznaj przyczyny

Rynny spełniają bardzo istotną rolę – w sposób bezpieczny mają odprowadzać wodę zlatującą z dachów, tak, aby przy okazji nie ucierpiała elewacja budynku i najbliższe otoczenie. Wielu użytkowników nie zdaje sobie sprawy, że należy regularnie dokonywać przeglądów rynien, ponieważ narażone są one na destrukcyjne działanie szeregu czynników:

Czytaj więcej: Czynniki, na jakie narażone są nasze rynny

facebook